FAQ

Najczęściej zadawane pytania (oraz te, które być może boisz się zadać)

Nigdy nie trenowałem, mam nadwagę. Czy dam radę?

Oczywiście! Ponadto, dla większości osób trafiających do CrossFit Toruń nasze zajęcia są pierwszą aktywnością fizyczną od dawna, lub nawet pierwszą w życiu. To TY jesteś naszą grupą docelową!

Czy zajęcia są skierowane wyłącznie do mężczyzn?

Absolutnie nie. CrossFit to program treningowy dla wszystkich. Kobiet i mężczyzn, młodych i starych, wysportowanych i tych nie-bardzo. Kobiety stanowią dużą część naszej społeczności, a na wielu zajęciach są zdecydowaną większością.

Czy na zajęciach będę się z kimś ścigać?

Nie. CrossFit faktycznie kojarzy się z intensywnym treningiem na czas, ale dla nas jest to tylko jeden ze środków motywacji do dawania z siebie wszystkiego. Na zajęciach nie zapisujemy wyników na tablicy, a każdy uczestnik skupia się na poprawnym wykonaniu ćwiczeń.

Od których zajęć zacząć?

Jeśli nie masz doświadczenia w CrossFicie, możesz zacząć od Work45. Na tych zajęciach trener każdorazowo dostosowuje trening do możliwości każdego uczestnika.

Czy CrossFit jest bezpieczny?

Bardzo – uważamy, że znacznie bezpieczniejszy niż siedzenie na kanapie. Trenerzy CrossFit Toruń to najbardziej doświadczeni, certyfikowani instruktorzy którzy codziennie będą czuwać nad Twoim bezpieczeństwem. W przeciwieństwie do treningów na siłowni gdzie zwykle jesteś pozostawiony sam sobie, tu jesteś pod stała opieką.

Jak CrossFit wpłynie na moje ciało? Czy schudnę? Czy zrobię się nadmiernie umięśniona?

CrossFit to program treningowy stworzony do czynienia ludzi najsprawniejszymi jak to możlwe.Ludzie, którzy go trenują, są przygotowani na wszystkie wyzwania, niezależnie od tego, czy przychodzą do klubu, na boisko lub w ramach codziennego życia. Mimo to, jego „efektem ubocznym” jest świetny wpływ na sylwetkę, szczegółnie gdy połączysz treningi z zdrowym odżywianiem (w czym również Ci pomożemy), Nie będzie to jednak sylwetka „pudziana”, a zdrowa, smukła i atletyczna. Zresztą przyjdź i rozejrzyj się po klubie, zrozumiesz o czym mówimy.